כשזה מגיע לטיפולים אסתטיים בפנים

אין מקום לנסיונות.

יש מקום לניסיון

טיפולים אסתטיים בפנים

בוטוליניום טוקסין

בוטוליניום טוקסין או בשמו המסחרי הנפוץ בוטוקס ( BOTOX™) הנו חומר הנמצא בשימוש בתחומי הרפואה השונים במשך שנים רבות. החומר מוזרק לשריר ומחליש אותו באופן זמני. בטיפול אסתטי הוא משמש לטשטוש קמטים דינמיים בפנים. מדובר בקמטי הבעה הנובעים מהפעלה מוגברת של שרירים שונים בפנים. כך למשל, ניתן באמצעות בוטוקס לשפר קמטים בצידי העיניים, במצח, בין הגבות ועוד. פעולת הבוטוקס מתחילה להשפיע רק כעבור מספר ימים מההזרקה, ונמשכת מספר חודשים. ההזרקה עצמה נמשכת מספר דקות ואינה דורשת הכנה מיוחדת. לאחר ההזרקה ישנה אדמומיות קלה שחולפת כעבור מספר שעות. לאחר הטיפול ניתן לחזור מיידית לשגרת החיים הרגילה. חשוב לזכור שהבוטוקס בטוח לשימוש, ונמצא בשימוש נרחב ברחבי העולם מזה שנים. הוא אינו משתק את השרירים אלא רק מחליש את פעולתם. אין כל סיבה לקבל תוצאה של "פני בובה" בעקבות הטיפול. המראה המתקבל טבעי ומאפשר שיפור משמעותי בקמטים. הטיפול בבוטוקס לא מבוצע בנשים בהריון או מיניקות.

חומצה היאלורונית

עם הגיל עוברות הפנים שינויים שנובעים מהחלשות מתח העור או מאטרופיה של שומן, שרירים או עצמות. שינויים במשקל גם הם משפיעים על מראה הפנים.
קיים כיום מגוון רחב של טיפולים לשיפור קפלים וקמטים בפנים, כמו גם שקעים והיעדר נפח. אחד הטיפולים הפשוטים, השכיחים והבטוחים הוא שימוש בחומצה היאלורונית. מדובר בחומר שקיים באופן טבעי בגוף, שעם השנים כמותו פוחתת והולכת. השפעת חומצה היאלורונית על העור היא ביצירת לחות, עידוד יצור קולגן ואלסטין ושמירה על מתח העור וחיוניותו. החומצה ההיאלורונית המשמשת למילוי קמטים ומתן נפח מיוצרת בצורה סינטתית בתנאי מעבדה סטריליים, כך שאינה יוצרת תגובה אלרגית. היא מוחדרת לאזורים בהם חסר נפח – כמו עצמות הלחיים, השפתיים, הקפלים בין האף לשפה (קפלים נאזולביאליים), או קמטים וקמטוטים שונים אחרים. ההחדרה נעשית לאחר ניקוי הפנים וללא צורך בהרדמה מקומית. ניתן להתרשם מהשפעת החומר מיידית, אם כי חשוב לזכור כי רק כעבור כ- 72 שעות מתקבלת תוצאה טבעית יותר. מיד לאחר הפעולה ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה. השפעת החומר נמשכת בדרך כלל עד שנה – אם כי חשוב לדעת כי כל גוף מגיב אחרת ולא ניתן לצפות מראש את משך הספיגה של החומר.

שומן עצמי

שומן עצמי משמש למילוי נפחים בפנים ובאזורי גוף אחרים וכן לטיפול בצלקות שקועות.
השימוש בשומן בעל יתרונות רבים על פני שימוש בחומרי מילוי אחרים. השומן זמין בכמות רבה וניתן בפעולה אחת לשאוב כמות מספקת שנדרשת לצורך עיצוב ומילוי. השומן הנו חלק מרקמות הגוף ולכן העברתו למיקום אחר אינה יוצרת כל תגובה חיסונית או כל רגישות. המרקם של השומן טבעי יותר מכל חומר סינטתי. להזרקה של שומן עצמי יש ערך מוסף משמעותי והוא קיומם של תאי גזע ממקור שומן (ADSC) שמוזרקים אף הם יחד איתו. אלו תאים פלוריפוטנטיים בעלי יכולת להתמיין לתאים חדשים, ובכך, להביא לתוצאה מיטבית כעבור מספר חודשים מהפעולה.
הבעייתיות בהזרקה של שומן עצמי נובעת מחוסר היכולת לצפות כמה ממנו ייקלט וכמה ייספג כעבור מספר חודשים. ישנה שונות רבה מאד שנעה בין 20%-80% בקליטת השומן בין אנשים שונים. משמעות הדבר, שייתכן צורך לחזור על הפעולה כעבור מספר חודשים כאשר ניתן להעריך את מידת השומן שנקלט, כך, עד לקבלת תוצאה מיטבית (אין דרך כיום לשמר שומן שהוצא מהגוף, כך שאם חוזרים על הפעולה, יש לבצעה מחדש כולל נטילת השומן). יחד עם זאת, שומן שנקלט נשאר לשנים רבות ובעצם מתנהג כמו כל תאי שומן אחרים בגוף.
הפעולה עצמה מתבצעת תחת הרדמה מקומית ללא אשפוז. ניתן כיסוי אנטיביוטי סביב הפעולה, והיא מתבצעת בתנאים סטריליים. השומן נשאב מדופן הבטן, המותן או הירך ומועבר לתהליך מיצוי בו מוצאים השמן, שאריות נוזלים ודם ונותרים בעיקר תאי שומן ותאי גזע (ADSC). תאים אלו מוזרקים לאזורים אותם מעוניינים למלא בנפח. הפעולה מתבצעת ללא חתכים וללא תפרים ונמשכת כשעה.
לאחר הפעולה, ישנה נפיחות שנמשכת כ- 72 שעות, וכן יתכנו שטפי דם ממוקמים שחולפים כעבור מספר ימים. החזרה לשגרה מיידית כמעט.