כשזה מגיע לניתוח פנים
אין מקום לנסיונות.

יש מקום לניסיון

ניתוחי שד

ניתוחים פלסטיים בשדיים כוללים מגוון רחב בהתאם לבעיה או להפרעה הקיימת. ניתוחים אלו כוללים: הגדלת שדיים, הקטנת שדיים, הרמת שדיים, תיקון אסימטריה בשדיים או שילוב של הניתוחים.
הניתוח השכיח ביותר הנו ניתוח הגדלת שדיים שנועד לנשים שעם סיום התבגרותם, לא התפתחה רקמת שד מספקת והן מעוניינות להגדילה, או לנשים שלאחר שינויי משקל, הריונות ולידות או במהלך שנות חייהן, התרוקנה רקמת השד והן מעוניינות למלאה ולהחזיר את השד למראהו הטבעי. הדרך הנפוצה ביותר לביצוע ההגדלה היא ע"י שימוש במשתלי סיליקון. המשתלים הנם בטוחים ובנויים לשמש כמילוי לכל החיים. עם זאת, יש לזכור כי משתל יכול לדלוף עם השנים ובמקרה כזה יש להחליפו. ביצוע הניתוח הנו ע"י חתך קטן בקפל התת שדי או באיזור העטרה דרכו מוכנס המשתל. דרך נוספת, פחות שכיחה להגדלת שדיים הנה באמצעות מילוי בשומן עצמי. היתרון המרכזי הנו כי השומן הנו חלק מרקמות הגוף של האישה, המרקם שלו טבעי והוא משתנה יחד עם יתר השינויים שעובר הגוף עם השנים. החיסרון המרכזי בניתוח מסוג זה הנו שלעתים נדרש יותר מניתוח אחד למילוי שומן בכמות הרצויה.
ניתוח נוסף הנו הקטנת שדיים. בניתוח זה מוקטן השד ע"י הוצאת חלק מנפחו תוך ניוד העטרה והפטמה. כלומר, ניתוח זה תמיד מלווה גם בהרמה ועיצוב של השד. הניתוח יכול להתבצע מסיבה רפואית (עקמת של החוליות הגביות העליונות, פריחה מפושטת בחלקו התחתון של השד ועוד) או אסתטית. לניתוח מספר גישות שמשתנות במיקום הצלקות ובאורכן. הגישה המתאימה נקבעת בהתאם למידת השד, מצב האישה וגורמים נוספים שנבדקים לפני הניתוח.
ניתוח נוסף הנו הרמה עם או ללא מילוי בנפח. הרמת השד מאפשרת ניוד העטרה והפטמה ועיצוב השד במידה ועבר תהליך של צניחה (פטוזיס) המהווה הפרעה אסתטית. במצבים מסויימים ניתן לבצע הרמה והגדלת נפח באותו שלב ניתוחי או בשלבים שונים. קביעת הניתוח המתאים מתבצעת לאחר בדיקה מקיפה והסבר מפורט.